پارسی بلاگ علی

از همه جا و همه کس

۱۹ مطلب در مهر ۱۴۰۱ ثبت شده است

تعمیر گاز فردار پادیسان در کرج

 

مهم نیست که اجاق گاز فرگاس یا پادیسان خود را از کجا خریداری کرده اید، کارشناسان و تعمیرکاران حرفه ای ما در آریاسرویس خدمات تعمیر انواع مدل های اجاق گاز پادیسان را ارائه می دهند.
کافیست با شماره های تماس با همکاران ما تماس بگیرید و مستقیما فرم درخواست تعمیر اجاق گاز پادیسان را در کرج خود پر کنید تا در اسرع وقت متخصصان ما به مشکل شما رسیدگی کنند.
هزینه تعمیر اجاق گاز پادیسان

هزینه تعمیر اجاق گاز و هود همیشه اولین مشکل است
که در صورت بروز هرگونه نقص در عملکرد این دستگاه ها به ذهن کاربر می رسد.
بسیاری از کاربران ترجیح می دهند قبل از هر اقدامی برای تعمیر گاز رومیزی پادیسان از هزینه انجام این کار مطلع شوند.

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

روتر ها چگونه به کسب و کار شما کمک می کنند؟

به اشتراک گذاری برنامه ها

روترها به کارمندان کمک خواهند کرد تا به برنامه های تجاری دسترسی داشته باشند و پس بهره وری را بهبود می بخشند - به ویژه برای کارمندانی که از راه دور یا خارج از دفاتر اصلی کار می کنند. روترها همچنین می توانند خدمات تخصصی مثل VoIP، ویدئو کنفرانس و شبکه های Wi-Fi را فعال نمایند.

 

تسریع در دسترسی به اطلاعات

با روترها، کسب‌وکار شما می‌تواند پاسخ‌های مشتریان را بهبود دهد و دسترسی آسان‌تر به اطلاعات مشتری را امکان‌پذیر کند. اینها مزایای واقعی در زمانی می باشند که مشتریان پاسخ سریع به سؤالات و همچنین خدمات شخصی را طلب می کنند. با استفاده از روترها برای ایجاد یک شبکه تجاری کوچک سریع و قابل اعتماد، کارمندان بهتر می توانند سریع و هوشمندانه به نیازهای مشتریان پاسخ دهند.

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

نکاتی برای رانندگان کامیون و اتوبوس

کامیون ها و اتوبوس های بزرگ با چالش های ایمنی منحصر به فردی روبرو هستند. نکات زیر می تواند به رانندگان کامیون و اتوبوس کمک کند تا برای ایمنی جاده برنامه ریزی کنند.
1. نقاط کور خود را بررسی کنید

هر 8 تا 10 ثانیه آینه ها را بررسی کنید تا از ورود وسایل نقلیه به نقاط کور خود آگاه شوید. علاوه بر این، در جاده حدود 15 ثانیه (معادل یک چهارم مایل در بین ایالت ها، یا یک تا دو بلوک در شهرها) برای مسائل ترافیکی، مناطق کاری و سایر خطرات اسکن کنید.
2. از فواصل توقف طولانی آگاه باشید

کامیون ها و اتوبوس های بزرگ برای توقف ایمن به طول حداکثر دو زمین فوتبال نیاز دارند. رانندگی بیش از حد سریع برای شرایط آب و هوایی یا جاده یا عدم کاهش سرعت برای پیچ ها یا رمپ ها، خطراتی را برای واژگونی و همچنین تصادف ایجاد می کند. حواستان به فواصل توقف طولانی باشد و با احتیاط دورهای وسیع را انجام دهید.
3. چرخش های عریض را با دقت انجام دهید

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

بیم دتکتور چیست؟

در سیستم تشخیص و اعلام حریق، یک قطعه مهم از تجهیزاتی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد، آشکارساز است. آشکارسازها نیز به نوبه خود انواع مختلفی دارند. بیم دتکتور یکی از پرکاربردترین آشکارسازهای دود خطی است که در سیستم های اعلام حریق نیز استفاده می شود. در مورد استفاده از بیم دتکتور باید بگوییم که در انبارها، سوله ها و یا مکان هایی با سقف بلند. بیم دتکتور آشکارسازهای لیزری معروفی هستند که می توانند منطقه وسیعی را پوشش دهند. نصب و راه اندازی این تجهیزات نیازی به خطوط لوله و کابل ندارد و همه این موارد در کنار هم باعث شده است که برای حفاظت از سوله ها و صنایع بزرگ در ارتفاعات استفاده شود    .

بیم دتکتور در مقایسه با سایر آشکارسازها پرکاربردتر و پرکاربردتر است. در واقع استفاده از این تجهیزات مزایای بسیاری را به همراه دارد و در عین حال ظاهر بسیار زیبایی دارد. در واقع کار با این بیمها آسان است و تعمیر و نگهداری بسیار راحت است و از راه دور قابل کنترل است. از دیگر مزایای این تجهیزات می توان به تنظیم حساسیت از راه دور، تست داخلی، تبادل هوا، نداشتن آلارم کاذب، ایده آل برای مناطق مرتفع که دسترسی به آن ها مشکل است و همچنین کاهش کابل ها و ... اشاره کرد. توجه داشته باشید که این محصول با وجود تمامی ویژگی ها، معایبی نیز دارد، یعنی در شرایط بد آب و هوایی ممکن است آسیب ببیند و به درستی کار نکند .

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

شکایت کیفری از چک برگشتی

شکایت کیفری یکی از معمول ترین روش های شکایت از چک برگشتی می باشد . در این شیوه ، طی مدت زمان 6 ماه می بایست چک را برگشت زده و طی 6 ماه پس از آن نیز شکایت کیفری را به دادسرا تقدیم نمود وگرنه نمی توان از صادر کننده ی چک شکایت کیفری کرد و تنها می توان از شیوه ی حقوقی یا ثبتی اقدام نمود. به علاوه  در خصوص بعضی از چک ها مانند چک سفید امضا امکان شکایت کیفری وجود ندارد .دارنده ی چک قادر است از تاریخ سر رسید چک جهت دریافت وجه آن به بانک مراجعه نماید . چنانچه وجه چک به دلایل متفاوت به دارنده پرداخت نگردد ، وی قادر است با استفاده از روش های متفاوتی نظیر شیوه ی کیفری ، حقوقی یا ثبتی برای شکایت از صادر کننده ی چک برگشتی و یا وصول وجه چک اقدام نماید.

هریک از این شیوه ها ها دارای شرایط خاص خود می باشند که می بایست به آن توجه کرد.

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

انتقال ملک اجاره ای یا فروش آن

وقتی ملکی به فرد دیگری اجاره داده می شود از هنگام انعقاد قرارداد اجاره تا پایان مدت آن و حتی پس از آن در رابطه با تخلیه ی ملک پس از تمام شدن قرارداد اجاره ، همواره پرسش ها و مسائلی به وجود می آید که هم برای موجر و هم مستاجر مبهم می باشد. موارد گوناگونی نظیر فسخ قرارداد اجاره پیش از تحویل ملک ، فسخ اجاره پیش از پایان یافتن مدت آن ، اجاره مال اجاره ای ، اجاره مال مشاع ، تعیین مقدار اجاره بها ، فوت مستاجر و حتی در مواردی مانند فرق اجاره نامه ی رسمی و عادی و یا الزام به تنظیم اجاره نامه رسمی ، از جمله معدود موضوعاتی می باشد که مطلع بودن از آن ها موجر و مستاجر را یاری می نماید تا بتوانند قراردادی مطمئن تر و حساب شده تر ببندند و با خیالی راحت به آن متعهد گردند. ولی پس از آن که قرارداد اجاره منعقد می گردد گاهی مشاهده  شده است که مالک،ملک اجاره ای را فروخته است ، سوال اینجاست که آیا قرارداد اجاره تحت تاثیر قرارداد خرید و فروش قرار می گیرد؟ 

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

انواع رهن

هنگامی که شخصی به فرد دیگری بدهکار باشد می تواند مالی را به عنوان وثیقه به طلبکار خود بدهد. به قراردادی که میان این 2 نفر بسته می شود عقد رهن گفته می شود.عقد رهن را می توان با تمامی شروط عقد رهن منعقد نمود و پس از آن یکی از موارد فک رهن ایجاد گردید، مال را آزاد کرد. البته با نظر به این که مال اقسام گوناگونی دارد و دایره ی اقسام اموال گسترده می باشد، رهن هم می تواند انواع گوناگونی داشته باشد . به همین دلیل می خواهیم در این مقاله به انواع رهن نظیر رهن تصرف قرارداد ، قضایی ، مستعار ، قطعی ، دین و منفعت ، مضاف و مکرر می پردازیم .

رهن تصرف

رهن تصرف یکی از اقسام رهن می باشد که مال مورد رهن پس از آنکه به رهن گیرنده تحویل داده می شود ، در تصرف وی می ماند و او قادر است از منافع مال مورد رهن استفاده نماید .

رهن قرارداد

این گونه از انواعاقسام رهن ، همان عقد رهن می باشد که در قانون درباره ی آن صحبت شده است و در برابر رهن قضایی به کار می رود .

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

فرق سرقفلی و حق کسب و پیشه

فرق سرقفلی و حق کسب و پیشه

بعد از تعریف 2 اصطلاح حقوقی سرقفلی و حق کسب و پیشه و آشنایی با معنای آن ها،می خواهیم در این قسمت از مقاله تفاوت این دو حق و فرق سرقفلی و حق کسب و پیشه را توضیح دهیم.

اولین تفاوت حق سرقفلی و حق کسب و پیشه، قانون مورد استناد این 2 حق است. جهت مشخص نمودن احکام سرقفلی بایستی به قانون روابط موجر و مستاجر سال هفتاد و شش مراجعه کرد. در صورتی که مقررات حق کسب و پیشه، در قانون روابط موجر و مستاجر مصوب سال پنجاه و شش بیان گردیده است.

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

تغییر کاربری زمین کشاورزی به مسکونی

تغییر کاربری زمین کشاورزی

در کشور ما مخصوصا در شمال کشور، روزانه مساحت زیادی از زمین های کشاورزی و باغ ها تغییر کاربری به ویژه تغییر به کاربری مسکونی می دهند. تغییر کاربری یعنی هنگامی که مالک یا مالکان ملک، به دلیل منافع بهتر و بیشتر از قبل در رابطه با استفاده از ملک با کاربری متفاوت از کاربری مجاز فعلی آن اقدام کنند. مثلا تغییر کاربری زمین زراعی کشاورزی به مسکونی

بر طبق قوانین وضع گردیده، تغییر کاربری زمین های زراعی کشاورزی به مسکونی به غیر از موارد ضروری ممنوع است. در موارد ضروری هم تغییر کاربری وظیفه ی کمیسیون مربوطه یعنی نمایندگان وزارت خانه کشاورزی، مسکن و شهرسازی، جهاد کشاورزی، سازمان حفاظت از محیط زیست و نمایندگان استانداری هم حاضر هستند که این کمیسیون تحت نظر وزرات کشاورزی تشکیل می گردد و بر اساس آرای اکثر اعضای کمیسیون تصمیم گیری می شود.

اراضی مشمول قانون تغییر کاربری زمین زراعی کشاورزی به مسکونی

به صورت کلی زمین های کشاورزی و همینطور باغ هایی که در خارج از محدوده ی قانونی شهرک ها یا شهرها واقع شده اند، مشمول این قانون هستند. محدوده ی قانونی شهرها فقط مطابق قوانین تعریف شده مرتبط با ضوابط تقسیمات کشوری و محدوده ی شهرک ها هم بر طبق مصوب قانونی مراجع قانونی مربوطه تعیین می شود.

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

چیلر چیست ؟

چیلر (یا دستگاه آب خنک کن) یک اصطلاح کلی برای دستگاهی است که با به گردش درآوردن مایعی همانند آب که دمای آن توسط چرخه مبرد تنظیم شده است، دما را کنترل می کند. علاوه بر حفظ دمای دستگاه های مختلف صنعتی و ابزار آلات آزمایشگاهی، تجهیزات و دستگاه ها در سطح ثابت، برای تهویه مطبوع ساختمان ها و کارخانه ها نیز استفاده می شود و از آن به عنوان دستگاه چیلر یاد می شود، زیرا اغلب برای خنک سازی استفاده می شود.

یک چیلر می تواند آب سرد را به طور مداوم در حالی که آب را در یک دستگاه خنک کننده به گردش در می آورد، تامین کند. به عنوان وسیله ای مناسب برای خنک کردن قطعات مولد گرما و تجهیزات تهویه مطبوع مانند دستگاه های پردازش لیزری و دستگاه های فن کویل در دمای ثابت بسیار استفاده می شود و می تواند مشکلات سرمایشی مختلف را حل کند. این دستگاه ها همچنین می توانند هزینه های جاری را کاهش دهند و در عین حال بهره وری انرژی را بهبود بخشند.

ادامه مطلب...
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰